Baldai

PASIGAMINKITE: EPOKSIDINĖS DERVOS STALAS

Epoksidinės dervos stalas svetainėje
Epoksidinės dervos stalas pavyzdžiai

Pastaraisiais metais epoksidinės dervos upės stalai tapo labai populiarūs dėl savo unikalios išvaizdos ir blizgios apdailos. Epoksidinės dervos stalas  – tai speciali technika, naudojama kuriant upės formos raštus, kurie teka stalo paviršiumi. Ryškus kontrastas tarp medžio ir dervos sukuria stulbinamą vizualinį efektą, suteikiantį šiems stalams neabejotiną meniškumą.

Medienos parinkimas ir paruošimas

Epoksidinės dervos stalas – pirmas žingsnis išsirinkti ir paruošti medienos gabalus, kuriuos naudosite stalviršiui. Galite naudoti bet kokios rūšies medieną.

Įsitikinkite, kad mediena yra sausa ir kuo lygesnė. Pasirinkę medieną, kaltu pašalinkite žievę, tada patrinkite švitriniu popieriumi, kad pašalintumėte bet kokias nepageidaujamas atplaišas, tada nuvalykite arba išsiurbkite nuo medienos nešvarumus ir dulkes. Tai leis epoksidinei dervai sukibti su medžio masyvu, o paruoštas stalas bus mechaniškai tvirtas. 

Darbo sąlygos

Labai svarbu, kad dirbtuvėse būtų sausa, o ideali temperatūra būtų 20 °C. Nepatartina šio projekto vykdyti šaltomis (žemesnės nei 15 °C), per karštomis (aukštesnės nei 25 °C) ar drėgnomis sąlygomis. Šie veiksniai gali turėti įtakos mechaninėms savybėms ir dervos išvaizdai. Darbo aplinkoje neturi būti dulkių.

Be to, norint dirbti saugiai, būtina dėvėti tinkamas apsaugos priemones, pavyzdžiui, pirštines, ilgas rankoves ir apsauginę kaukę. Daugiau informacijos rasite gaminio saugos duomenų lape.

Formos paruošimas

Paruoškite formą dervai pilti ir kietinti. Forma turi sudaryti skysčiui nelaidžią talpyklą.

Formos pagrindą galite rinktis iš kelių variantų: didesnio už stalviršį, medžio drožlių plokštės arba polipropileno lakšto. Tada į vidų sudėkite medienos gabalus. Išpjaukite užtvaras, didesnes už norimą liejimo storį, kad suformuotumėte talpyklą aplink medieną.

Užklijuokite klojinius silikoniniu sandarikliu, kad liejimo metu neišsilietų derva. Sandarinimui taip pat galite naudoti karštų klijų pistoletą.

Medienos gabalus prie klojinio apačios prilaikykite spaustuvais arba svarmenimis. Tai neleis dervai iškelti medienos į paviršių.

Kad būtų lengviau išimti iš formos, klojinio dugną ir užtvaras galite patepti specialiu atskyrimo vašku. Kita galimybė – naudoti lipnią juostą, padengtą atskyrimo vašku. Atkreipkite dėmesį, kad polipropileninius klojinius išformuoti bus lengviau, nes prie jų neprilimpa derva.

Prieš pradėdami pagrindinį liejimą, sumaišykite nedidelį kiekį dervos ir užpilkite ploną sluoksnį, kad išbandytumėte formos sandarumą. Šiam sluoksniui sukietėjus, medienos apačia bus užsandarinta, todėl pagrindinio liejimo metu mažiau susidarys oro burbuliukų.

 

Epoksidinės dervos stalas gamyba

Mišinio paruošimas

Pagal stalo matmenis ir norimą storį apskaičiuokite arba įvertinkite visą reikiamą dervos kiekį. Visada numatykite daugiau dervos, nei reikia, kad jos nepritrūktų.

 

 

Jei turite svarstykles
Padėkite indą ant svarstyklių ir nunulinkite parodymus. Į tmaišymo talpą supilkite apskaičiuotą dervos kiekį, tada įpilkite kietiklio. Stenkitės būti tikslūs gramų tikslumu! Masės proporcijos (dervos ir kietiklio) nurodytos ant gaminių.

Pavyzdžiui, jei 500 g mišinio santykis yra (100/29), supilkite 500/1,29 = 387,6 g dervos ir 112,4 g kietiklio (500 – 387,6 = 112,4).

Jei dirbate pagal tūrį :
Reikalingos proporcijos nurodytos ant produktų. Pavyzdžiui, jei santykis yra (2:1), į 2 dervos tūrio dalis įpilkite 1 kietiklio tūrio dalį.

Pavyzdžiui, jei 500 ml mišinio santykis yra (100/29), supilkite 500/1,29 = 387,6 g dervos ir 112,4 g kietiklio (500 – 387,6 = 112,4).

Jei jūsų skaičiavimai rodo, kad reikia įpilti daugiau kietiklio nei dervos, padarėte klaidą! Kietiklio niekada neturi būti daugiau nei dervos.

Sumaišykite abi sudedamąsias dalis, nugremžkite indo šonus ir dugną. Šis žingsnis yra labai svarbus, todėl maišykite kelias minutes, kol gausite vientisą mišinį. Sumaišę supilkite į antrą indą ir dar kartą išmaišykite, kad neliktų nesumaišytos dervos.

Maišykite lėtai, kad dervoje nesusidarytų oro burbuliukų.

Maišydami galite įpilti epoksidinių dažiklių ar pigmentų, kad suteiktumėte dervai spalvą pagal savo asmeninius pageidavimus. Skysti skaidriai tonuojantys pigmentai nuspalvina dervą, o perlamutriniai pigmentai padaro ją neskaidrią.

Maišant atsiras įvairaus dydžio oro burbuliukų. Burbuliukus pašalinkite degazuodami vakuumu ir (arba) šiek tiek pašildydami paviršių statybiniu fenu arba degikliu. Svarbu kaitinti lengvai ir paviršutiniškai, kad derva termiškai nesureaguotų.

Liejimas

Epoksidinę dervą lėtai pilkite į klojinius. Mentele tolygiai paskirstykite dervą po visą paviršių.

Jei stalui lieti reikia 40 kg dervos, patartina neruošti visos dervos toje pačioje talpykloje, nebent turite tam tinkamą įrangą. Dėl to gali kilti daug problemų. Geriausia pilti keliomis partijomis. Pavyzdžiui, paruoškite 8 kibirus po 5 kg.

Liejimo proceso metu galite įtraukti norimus objektus ar perlamutrinius pigmentus. Tačiau įsitikinkite, kad tai darote prieš dervai sukietėjant, laikydamiesi techninių duomenų lape nurodyto gelio laiko.

Leiskite epoksidinei dervai sukietėti pagal mūsų techninių duomenų lapuose pateiktus nurodymus. Kietėjimo laikas priklauso nuo temperatūros ir mišinio kiekio.

Kol derva kietėja, įsitikinkite, kad temperatūra yra pastovi.

Išėmimas iš formos ir šlifavimas

Kai derva visiškai sukietės, atsargiai nuimkite klojinius (formą). Peiliuku arba švitriniu popieriumi pašalinkite nuo kraštų bet kokius nelygumus ar dervos perteklių.

Tada pradėkite galutinai šlifuoti stalo paviršių, kad jis būtų lygus. Naudokite įvairaus grūdėtumo švitrinį popierių. Pradėkite nuo stambesnio grūdėtumo, tada pereikite prie smulkesnio , kad pasiektumėte tobulą apdailą. Kiekviename etape prieš pereidami prie kito etapo įsitikinkite, kad pašalinote visus įbrėžimus, likusius po ankstesnio šlifavimo. Jei šis etapas bus atliktas netinkamai, galutinio poliravimo metu bus matomi nedideli įbrėžimai, todėl šlifavimo procesą reikės pradėti iš naujo.

Galiausiai visą stalą užtepkite lako arba apsauginės alyvos sluoksnį, kad apsaugotumėte jį ir suteiktumėte blizgesio.

Epoksidinės dervos stalas: Išvada

Epoksidinės dervos stalas, Jo kūrimas iš pradžių gali atrodyti bauginantis, tačiau, turėdami tinkamas instrukcijas ir šiek tiek praktikos, galite sukurti unikalų meno kūrinį, kuris trauks akį. Išlaisvinkite savo kūrybiškumą ir nebijokite eksperimentuoti su įvairiomis medžiagomis bei technikomis, kad sukurtumėte stalą, atspindintį jūsų asmeninį stilių. Šiek tiek kantrybės ir ryžto jums bus atlyginta puikiu kūriniu, kuris tikrai taps jūsų gyvenamosios erdvės centru.

Ar taip pat norite patys pasigaminti epoksidinės dervos upių stalus, tačiau turite klausimų apie naudotinus produktus ar kiekius, kurių reikia paisyti? Nedvejodami kreipkitės į mūsų komandą, kuri mielai jums padės!

Epoksidinės dervos stalas pavyzdžiai 2

Straipsnis paruoštas remiantis SICOMIN gamintojo informacija ir nuotraukomis